Termékleírás - laminált padló
Kaindl Classic Touch laminált padló
A Kaindl Classic Touch elnevezéső laminált padlók az érezhetően hiteles, valódi felület kialakításával jeleníti meg a természetes fa rajzolatokat és felületeket. Kínálatunkban a hagyományos és a legújabb trendeknek megfelelő lakásoknak, házaknak kínálunk széles forma és színválasztékot.
Kaindl Natural Touch laminált padló
A Kaindl Natural Touch egy exkluzív laminált padló osztály, ahol a rajzolat és a felület egy bizonyos szinkronstruktúrát követ. Ezáltal az egyes fafajok erezetének vonalait és lenyomatait valóságosnak láttatja.
Kaindl Soft Touch laminált padló
A Kaindl Soft Touch laminált padló kollekció a klasszikustól az új kor szellemének megfelelő kreatív szellemiséget is megjeleníti. Legyen szó járólap, fa padozat vagy a design kategóriás bőr, vagy éppen kaimán bőrbevonatról. Technológia alkalmával közvetlen a HDF-re kerül a nyomat és ezt matt vagy magasfényű bevonattal látják el.
Így készül a Kaindl laminált padló
Ökológia
A Kaindl gyár hulladék fát vagy dorongfát használ fel alapanyagnak, ezt őrli és préseli.
Ez az első lépés, amit a Kaindl gyár tesz annak érdekében, hogy óvja és védje környezetünket. Ez a klímaváltozásra is kihatással lehet.
Igen fontos a gyár életében, hogy kizárólag megújítható alapanyagokat használ fel a gyártás folyamataiban.
Így a káros anyagok nem kerülnek a levegőbe és így nem történik ökológiai szennyezés. A Kaindl a legmagasabb környezetvédelmi előírásoknak is megfelel.
Innovatív megoldás, hogy a Kaindl gyártotta az első olyan laminált padlót, amely csak annyi formaldehidet tartalmaz, mint a kifejlődött élő fa.
A padlók hordozórétegéhez kizárólag olyan fa válogatást használ a Kaindl gyár, amely a PEFC- certifikáttal rendelkezik.
A csomagolásokon található un. GREENGUARD címke garantálja Önnek a magas minőséget a természet védelmében. A Kaindl laminált padlók 90 % fa alapanyagból készül. Ellentétben a mérgező anyagokkal, a Kaindl termékek több év távlatában nézve is energia és alapanyag szempontjából problémamentesek, mivel a padlók több mint 85 % - a forgács- és rostos faalapanyag termékként újrahasznosíthatók.
Krono laminált padló gyártási film
LOC-rendszer
Kaindl laminált padló egyedi Loc – rendszere egy egyszerű, gyors és biztos megoldást nyújt a parketta lerakásakor. Szakemberek által a lerakási útmutatót figyelembe véve egyszerűen és precízen tehető le a padló. Mindezek után a helyes használat esetén egy elegáns, szép felületet kapunk. A Kaindl laminált padló meleg vizes padlófűtés esetén is lefektethető és használható.
Osztályba sorolások
A laminált padlónak normál használat esetében a koptató hatásokkal szemben ellenállónak kell lennie! A kopásállóságot (AC) osztályokba soroljuk. (AC3 - 7 mm, AC4 – 8, 10 mm - EN 685 szerint). Minél magasabb osztályban van a padló, annál jobban ellenáll a kopásnak.
Másik mérőszám az ütés elleni védelem (IC). Természetesen itt is megtalálható az osztályozás. Aktuális értékek a következők: AC3 esetén – IC1, míg AC4 esetében IC 2.
A kopásállósági osztály megállapítása oly módon történik, hogy a vizsgálandó panelt egy vizsgálószerkezetre feszítik, majd dörzspapírral borított kerekeket (dörzskerekeket) helyeznek rá. A kopását minden 100. fordulat után megvizsgálják. A dörzskerekeken lévő dörzspapírt minden 200. fordulat után cserélik.
A kezdő kopáspont (IP) az a pont, melyen a dekornyomás kopása világos felismerhetőséggel először jelentkezik. AC3 esetén IP31, míg AC4 esetében IP32.
Laminált padló rétegrendje
A laminált padló anyaga több mint 90%-ban igazi fa. Természetesen nem a szó szoros értelembe vett fa fűrészáru, hanem egy faőrlemény, ami teljesen környezetbarát. Erre a Kaindl factory igen nagy hangsúlyt fektet.
Ebből az extrudált faőrleményből készül a nagyszilárdsággal bíró HDF (850-890 kg/m3 sűrűségű)
Erre a HDF rétegre kasírozzák fel a kívánt mintával rendelkező dekorréteget! A technológia következő lépése a melamin akril bevonat, ami a termék felületének hatásokkal szembeni védelmét biztosítja. A fedőréteg vastagsága és összetétele határozza meg a kopásállóságot, ütésállóságot és kopáspontot is. Érdekesség, hogy nem csak a dekor felöli oldalát látják el melamin réteggel, hanem a padló alját is. Ez a szerkezet teszi lehetővé, hogy a padló ne görbüljön el. Tehát van egy húzó és egy feszítőréteg is a padlón. Illetve a laminált padló aljára került műanyag bevonat segít megóvni a padlót a betonból kipárolgó nedvességgel szemben. Ez a szendvicsszerkezet 7-10 mm közötti vastagságot eredményez. Padlófűtésre teljes mértékben lehelyezhető.
Tárolás szabályai
A megvásárolt Kaindl padlót abba a helyiségbe kell 48 órán át tárolnunk, ahol később lefektetésre fog kerrülni. Minden esetben bontatlan állapotba és fekvő helyzetbe kell aklimatizálni a padlót. Fontos, hogy a helyiség száraz legyen és legalább a 18 fokos hőmérsékletet érje el, a páratartalom nem haladhatja meg a 70%-ot. Hazaszállítás alkalmával minden esetben zárt gépjárművel szállítsuk le a terméket.
Padlófektetés
Mint minden laminált padló, így a Kiandl is fa alapanyagból készül, mintegy 90 %-ban. Ezért a nedvességet nem bírja. Kárt okozhat szerkezetében, így vizes, párás helyiségben tárolni és lefektetni tilos! Amennyiben ilyen helyre kerül a padló, a garanciát azonnal elveszti!
Aljzathoz történő rögzítés és dilatáció
Laminált padlót minden esetben úszatott technológiával kell lefektetni! A LOC rendszer lényege, hogy ragasztás nélkül lehessen összeilleszteni az elemeket.
Ragasztást, szegelést, csavarozást nem igényel!
Mint tudjuk, fa alapanyagú termékről beszélünk. Ezért a külső környezeti hatásokhoz igazodik a fa lapanyagú termékünk is. Nyirkos, párás belső körülmény esetén magába szívja a nedvességet, míg szárazság esetében kipárologtatja mindezt. Ezért lefektetésnél szigorúan be kell tartani néhány szabályt. Nem lehet nagyobb az egyben összefüggő lerakott felölet, mint 8 m panelszélesség és 10 m panelhosszúság! A falnál 1,5 cm dilatációs hézag megtartása kötelező. Ha ez a hézag nincs meg és az említett „dagadás” lép fel, abban a termék púposodni és nyikorogni fog!
Fektetési irányelv
Papírra nem vetett alapelv, hogy a laminált padlót a beeső fénysugarakkal párhuzamosan érdemes lefektetni. A panel elkezdjük lerakni és falhoz érve vágjuk. Ha a leeső panel nagyobb 30 cm-nél, abban az esetben érdemes azzal a darabbal kezdeni a következő sort. Ha kisebb 30 cm-nél az a termék mehet a „tűzre”. Itt jegyzem meg, hogy minden padlóvásárlás alkalmával érdemes szakember véleményét kikérni a szükséges mennyiséggel kapcsolatosan. Mint tudjuk 5-10%-ot érdemes a hasznos m2-re rászámolni. Mint az előző példa is mutatja a leeső darabokból tevődik össze a többlet m2. Másik fektetési lehetőség, ha felező technikát alkalmazunk. Ez azt jelenti, hogy míg az egyik sort egész panellel, addig a következő sort fél panellel kezdjük függetlenül a leeső darab méretétől. Ebben az esetben arra kell felkészülnünk, hogy a hulladékunk több lesz!
Mind a két esetben a kötésre kell figyelmet fordítani, mert ellenkező esetben a padlónk elmozdulhat.
Padlófűtés
A Kaindl laminált padló meleg vizes fűtési aljzatra probléma mentesen fektethető.
Jelenlegi tapasztalat értelmében elektromos fűtés esetén a padló nem fektethető csak saját felelősségre!
A jó hőleadás érdekében a hőáteresztési tényezőnk nem lehet nagyobb, mint 0,15 m2K/W.
Parkettázás betonra
A helyiséget padló lerakása előtt porszívózzuk fel. Tiszta és száraz legyen a fogadó réteg! Vizsgáljuk meg aljzatunk egyenességét. 3 mm-nél nagyobb kagylósodás nem engedhető meg 1 m2-en.
Amennyiben 3 mm-nél nagyobb az eltérés, abban az esetben aljzatkiegyenlítő alkalmazása szükséges! Kiegyenlítés után szellőztessünk és várjunk, míg a felület tökéletesen kiszárad. Púposodást pedig lecsiszolással távolítjuk el.
Ha ezt nem tudjuk eldönteni, abban az esetben érdemes műszert használni!
Parkettázás meglévő falburkolatra
Faszerkezeteket ki kell szellőztetni. A párnafára erősített forgácslap, farostlap, természetes fa stb. nem szabad légmentesen lezárni, mert a lezárás alatt ideális klíma alakulhat ki mikroorganizmusok számára. Ezért kellő mértékű átszellőztetésről kell gondoskodni. Valamint a technológiai sorrendet ebben az esetben nem kell betartani. Azaz a párazáró fóliát nem szabad lehelyezni!
Parkettázás meglévő egyéb burkolatra
Hidegburkolatra, meglévő fa aljzatra, pvc-re laminált padlót fektetni szabad. Fontos viszont, hogy a fogadó aljzat ne mozogjon és egyenletes legyen. Pvc-nél nem lehet felperdülő, „légpárnás” területet hagyni és nem lehet padlófűtés alatta! Padlószőnyegre fektetni szigorúan tilos! Garancia azonnali elvesztését okozza!
Egyrészről a túl puha felületű anyag a padló alatt pulzál, libeg, így a klikkrendszert folyamatosan stimuláció alatt tartja. Ez az állandó igénybevétel nem tesz jót a padlónak. Klikkrendszer tönkre megy. Továbbá bepenészedik az aljzat és a szőnyegben megbújó atkák, gombák, pollenek az egészségre gyakorolnak káros hatásokat.
PVC-re vagy Linóleumra akkor lehet laminált padlót tenni, ha megfelelően van a fogadóaljzat leragasztva és nincs padlófűtés.
Javítás
Kisebb sérülések esetén, pl.: rés, repedés, benyomódás kialakulásánál javítokitt (Reparatur-Kit Colorfill) alkalmazása ajánlott, ami többfler színben is megvásárolható. Nagyobb sérülés esetén érdemes szakembert hívni.